TEST hřebovek NVii

TEST HŘEBOVEK NVii – model FOREST 1

Po nějaké době, jsme se dostali opět k testu hřebovek, o kterých jsme toho doposud moc nevěděli. Musím říct, že jsme z testovaných botek doslova nadšení!!!

Propagaci a podporou běhání v hřebovkách, se věnujeme již více než 15 let a považujeme se za odborníky/průkopníky běhání v hřebovkách. Jednoznačně již nyní boty s hřeby, vévodí těžkým členitým trailům a zimním závodům, na úkor různým typům nesmeků. Upřímně, je to strašně dobře, jelikož běhání v nesmecích, nebo v botě s integrovanými hřeby, je opravdu diametrální rozdíl. Dnes máme na trhu v zásadě tři značky, které nabízejí špičkové běžecké boty s integrovanými hřeby. K Icebug a INOV-8, se aktuálně připojuje i finská NVii. Věděl jsem, že aktuálně tyto boty obouvá naše reprezentace orienťáků, ale jinak jsem o značce nevěděl vůbec nic. Na vývoji modelů se podílelo hned několik špičkových orientačních běžců, v čele s Peterem Ivarsem a na botách je to opravdu znát ????. K testu jsme si záměrně vybrali hřebovky FOREST 1 . Po pravdě, již jsem je odmítl z testu vrátit a staly se nedílnou součástí mého botníku. Měl jsem na nohou snad již všechno, co trh s hřebovkami nabízí a po špičkových ZEAL OLX, SPIRIT OLX, PYTHO BUGrip od ICEBUG, OROC 270 a OROC 290 od INOV-8, jsem byl na FOREST 1 od NVii hodně zvědavý.

Hned první pocit po nazutí, jsem vnímal, že je to závodka, na noze jsem jí skoro necítil a trochu se bál minimalistického pocitu v botě. Na první nazutí, jsem cítil příjemný prostor kolem prstů i nad prsty, i když jsem měl pocit, že bota je užšího střihu. Po utažení bota skvěle obepíná nohu i když stále s příjemným prostorem kolem prstů. Podařilo se mi v botách naběhat cca 400km zejména v těžkém trailu a nyní u nás v Brdech také cca 250km po sněhu a ledu. Musím konstatovat, že FOREST 1 je naprosto úžasná hřebovka s fantastickou trakcí, hodně podobná ICEBUG SPIRIT 8 OLX, i když v přední části je více prostoru.  Podešev je téměř totožná se SPIRITY, včetně integrovaných hřebů a systému uložení, tak že pocitově naprosto totožný, tedy skvělý pocit. Svršek je fantasticky pevný, ale pohodlný, bota skvěle sedí, noha v botě neputuje ani po totálním promočení. Po 400 km nejsou na botě žádné známky opotřebení. Co mě na botě asi nejvíce nadchlo je tlumení, pokud se to u závodní hřebovky, vůbec takto dá nazvat. Ale oproti ICEBUG a INOV-8, je u tohoto modelu, celkem dost materiálu pod patou, co je fakt hodně znát, zejména na delších výbězích po ledu, které jsem párkrát ve FOREST 1 absolvoval. Prostě se dá v botách celkem v klidu, zvládnout i 20 – 25km po tvrdém ledu, nohy mě fakt nebolely a pocitově velmi skvělé! Nemá smysl rozvádět fakt, že hřeby v botě nejsou vůbec cítit, ale to už je dnes u všech zmiňovaných modelů samozřejmým standardem. Karbidové hroty, skvěle integrovány do podešve, výborný pevný,  odolný svršek a střih boty, který je kolem paty a nártu užší, ale v prstech s dostatečným pocitem volnosti. Nízký drop a skvělá manévrovatelnost boty. S aktuální cenou na českém trhu (2468,-), se jedná o absolutní skvost mezi hřebovkami, které využijete třeba na LH 24, Ještěd skyrace , různé typy OCR závodů, nebo samozřejmě při orientačním běhu. Skvělým pomocníkem Vám tyto hřebovky budou třeba i při intervalovém tréninku v terénu, nebo při trénování rychlých seběhů v členitém terénu. Já velmi intenzivně FOREST 1 využil při enduro běhání v terénu, kdy třeba o víkendu raději mizím do lesa mimo cesty.

Martin

OCRRUNNING.CZ

Čeština
cz
English
en
EUR
SEK
PLN
RON
GBP
USD