SPRÁVNÝ VÝBĚR VELIKOSTI OBUVI

  • Pokud si nejste jisti správným výběrem velikosti obuvi, u každého artiklu, je přiložena velikostní tabulka příslušné značky obuvi. V dolní části našeho eshopu, je odkaz na všechny velikostní tabulky obuvi. VELIKOSTNÍ TABULKY OBUVI
  • Pokud nemáte s konkrétní značkou ještě žádné zkušenosti a potřebujete si být jisti správným výběrem velikosti, předkládáme zde ještě podrobný návod a manuál ohledně výběru dle délky Vašeho chodidla. U každé velikosti obuvi, je uvedeno většinou číslování v UK, US, EU a délka stélky v cm, nebo JP. To že používáte běžně velikost 43, nemusí rozhodně znamenat, že velikost 43, je u všech značek, zejména běžecké obuvi, stejná! Je naprosto normální, že se u jednotlivých výrobců, u jednotlivých velikostí, například u velikosti 43, délka stélky liší!!! U MERRELL je to 27,5cm, u MIZUNO je to 28cm, u NEW BALANCE je to 27,5cm, u SAUCONY je to 27,5, u INOV-8 je to 28cm, u ICEBUG také 28cm. Proto je naprosto nejpřesnějším údajem, ohledně správného výběru velikosti, právě označení v cm, nebo JP u Vašich již vyzkoušených bot na určitý druh sportu, turistiku, běžného chození. 

  • Délka v cm, u konkrétního příkladu na velikosti 43, označuje "MAXIMÁLNÍ DÉLKU CHODIDLA" pro tuto velikost, tedy označení 27,5cm, nebo 28cm, dle značky, znamená "MAXIMÁLNÍ DÉLKA CHODIDLA" u této velikosti. Nemusí označovat délku stélky!!! Ta může být v některých případech u označené 27,5cm i o 1 cm delší, záleží na typu kopyta, značce obuvi.
  • Pokud jste si naměřili délku chodidla - velice obecný údaj a může se dle způsobu měření rozhodně měnit +/- 27,5cm, měla by být Vaší ideální velikostí u běžecké obuvi cca délka stélky označená výrobcem 28cm, nebo 28,5cm. Toto označení můžete právě porovnat i na Vaší aktuálně používané běžecké obuvi, napříč značkami. Tedy, pokud si myslíte, máte změřeno, že délka Vašeho chodidla je 27,5cm a máte u ADIDAS běžecké obuvi délku stélky označenou výrobcem 28cm, tak je rozhodně předpoklad, že by Vám 28cm - označena výrobcem maximální délka chodidla, viz obrázek, měla sedět i u ostatních značek, třeba INOV-8, MIZUNO, SAUCONY.
  • Pokud Vám ani tato tabulka nepomohla a nejste si jisti správným výběrem velikosti, můžete nám samozřejmě také napsat, nebo zavolat. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem v oblasti prodeje běžecké, sportovní obuvi, s Vámi výběr správné velikost rádi zkonzultujeme. 
Čeština
cz
English
en
EUR
SEK
PLN
RON
GBP
USD