Pár doporučení při výběru běžecké obuvi do terénu

 
Přemýšlíte o nových krosovkách, baví Vás běhání mimo cesty, v členitém, mokrém terénu, závodíte v těchto podmínkách? Třeba se Vám bude hodit pár našich doporučení při výběru té správné krosovky:
 
???? pevný nenasákavý svršek - je super mít pohodlný textilní, polstrovaný svršek na botě, ale pokud vletíte na prvním kilometru do potoka, zapomeňte na pohodlí - svršek z textilie okamžitě nasaje vodu a bota následně na noze nedrží, rozpíná se a mnohdy váží 2x tolik než za sucha ????
 
???? nízký drop, nižší míra tlumení, nižší postavení nohy - výborné tlumení a vyšší postavení nohy taky nechte na silnici! V terénu je potřeba vnímat podklad, tedy potřebujete včas reagovat na to co máte pod nohou, tedy rozhodně nižší postavení nohy. Mějte na paměti, že v terénu jdete více přes patu, tedy k čemu vyšší drop a super tlumení. Flexe kotníků a včasná reakce, stabilita, to je to co by Vás mělo v terénu v podržet.
???? grip a materiál podešve (podrážky) - standardní a komerční kaučuk, používaný na botách, má většinou dobrý parametr opotřebení, trvanlivosti podrážky, ale nikoli trakce (přilnavosti) na mokrém podkladu. Při výběru krosovky do členitého, mokrého prostředí, vybírejte z bot, které mají speciální, upravenou sloučeninu pryže, právě k využití na mokré podklady, jsou na to koncipovány. K ničemu Vám nebude super bota, třeba i s membránou GTX na komerční klasické platformě podešve (podrážky) Na prvním mokrém kořenu, zjistíte že jste si pořídili další botky na vycházku:)
???? vybírejte ze značek, které se na tento typ obuvi specializují. U nás je to samozřejmě ICEBUG a INOV-8 ????
Tak ať to běhá a závodí!!!
Čeština
cz
English
en
EUR
SEK
PLN
RON